(032) 244-73-37
(097) 717-33-88
(063) 565-58-86
м. Львів, вул. Кн. Ольги 120
(ТЦ "Арсен")
Країни:
Cоц. мережі:
Польща

Польща. Тури в Польщу. Відпочинок в Польщі.

  

Польща - держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств. Польща має державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході вона межує з Росією (Калінінградська область) та Литвою, на сході — з Білоруссю та Україною, на півдні — з Чехією та Словаччиною, на заході — з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря.

Столиця - Варшава.

Офіційна мова - польська.

Грошова одиниця - злотий.

Часовий пояс - +1 (літом +2).

Релігія. Християнство в країні закріпилось в Х ст. Переважна кількість вірян — римо-католики. Також є греко-католики (понад 200 тис.) і невелика група вірмено-католиків.

Клімат. На більшій території країни клімат помірний, на північному заході - морський. Середня температура січня -1-5°C (у горах до -6°C), липня +16 - + 19°C, при цьому в центральних районах завжди трохи тепліше й сухіше, ніж на заході і півночі. На Балтійському узбережжі клімат непостійний, у міру просування на захід він стає все більш теплим і вологим.

Польща. Польща є країною, з мальовничими краєвидами, які запрошують до багатих історією та культурою міст і спокійних, цікавих селищ. Це рай для туристів, які віддають перевагу активному відпочинку та мандрівкам: пішки, на байдарках, на велосипеді. Міста у Польщі, як люди – у кожного своє обличчя – неперевершене і унікальне. Більшість із них своїми коріннями сягають сивої давнини – не раз поставали вони разом зі створенням польської держави, і разом з нею переживали кожен момент славетної історії. Туристичні пам'ятки польської землі – багаті й різноманітні. Пейзажі, що змінюють один одного, починаючи від Прибалтійського узбережжя й закінчуючи високими Татрами, міста з великими історичними традиціями та цінними пам'ятками старовини, які є найкращим свідченням понад тисячолітньої історії Польщі. Це країна нескінченних музичних фестивалів, високої культури, а також батьківщина бурштину. Вона дала світу астронома Миколу Коперника, письменника Генріха Сенкевича, поета Адама Міцкевича, композитора Фредріка Шопена, художника Яна Матейко, фізика Марію Складовську Кюрі.

Варшава. По обидва береги Вісли розкинулась столиця Польщі Варшава – найбільше польське місто. Варшава є важливим господарським, культурним і науковим центром, великим комунікаційним вузлом міжнародного значення. Тут знаходиться Сейм і Сенат, резиденція президента і будинок уряду, осередки основних політичних партій. В епоху середньовіччя Варшава була невеличким укріпленим містом, значення якого зросло наприкінці XVI століття, коли король Зиґмунд III Ваза переніс сюди столицю Польщі. Це, без сумніву, вплинуло на швидкий розвиток міста. Особливу атмосферу має Варшавська Старувка (Старе Місто), серйозну руйнацію якої спричинила Друга світова війна. Після її завершення історичній спадщині з благословінням дали нове життя. Тепер, це єдине відбудоване місто занесене до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Відразу пригадується середньовічне міське планування: з чотирьох рогів ринку виходять по дві вузькі вулиці, забудовані кам’яницями й оточені залишками оборонних мурів із кріпосними ровами та барбаканом (кріпосною стіною). Тут також розташувались невеликі ресторанчики, музеї та галереї, свої картини виставляють на вулицях художники. Особливо привабливою є площа, коли тут організовуються культурні заходи, виступають музичні гурти та капели. Фронтальні частини ринку прикрашають вузькі кольорові фасади невеликих кам’яниць. Неподалік знаходиться катедра Св. Яна, зведена у готичному стилі – місце коронації польських королів та прийняття Конституції, ухваленої ще в 1791 році. На території Старого Міста знаходиться ще кілька храмів та монастирських споруд, збудованих протягом XIV-XVIII століть; в них зберігаються відомі твори мистецтва й національні пам’ятки. Над Замковою площею височіє колона короля Зигмунта III Вази - це початок Королівської Траси, яка веде до Вілянова, колишньої заміської резиденції короля. На місці Королівського Замку століття тому був княжий укріплений град. Його постійно добудовували, тут була садиба монарха й місце парламентських засідань. Сьогодні відбудований Королівський замок є справжнім зібранням національних реліквій.

Краків. Вже понад тисячу років Краків несе на собі печатку величі колишньої столиці Польщі, гордості королівської резиденції, слави головного центру культури, мистецтва і науки. Вперше про Краків згадується в 965р, а з XI по XVI ст. в Кракові жили польські королі. Поляки кажуть, що той, хто хоче познайомитися з душею Польщі має відвідати Краків. Гостей найбільше приваблюють його багаті традиції, прекрасні пам'ятники, світовий рівень самих різних культурних заходів. Тут переплітаються легенди, історія і сучасність. Старовинні архітектурні споруди та костели, сусідять з новими готелями, побудованими в національному стилі, ресторанами, барами, кафе, де Вас порадують старовинними стравами польської кухні. Історичний центр Кракова внесений ЮНЕСКО в список світової культурної спадщини. Краків уцілів під час другої світової війни, зберігши безцінні багатства культури. Зі стародавніх будівель збереглися Маріацький костел і замок Вавель. Деякі будівлі цього замка відносять до X століття. Кафедральний собор Святих Станіслава і Вацлава на Вавелі - один з найбільш шанованих храмів Польщі. Туристу варто побувати і в знаменитому Ягеллонському університеті та відвідати університетський музей. "Розум перемагає силу" - ці слова стали девізом університету. Тут навчався Коперник і багато інших відомих людей. Щороку кілька мільйонів туристів приїздять у Краків щоб помилуватися видатними творами мистецтва та пам’ятниками, долучитися до різноманітних заходів, виставок чи просто поринути у надзвичайну атмосферу цього міста, в якому історія та культура сплелися в чарівний клубок, творячи дивовижну цілісність.

Гданськ. Сьогодні це - головний центр міського комплексу, який також включає Сопот і Гдиню, які тягнуться по узбережжю. Гданськ такий же давній, як і сама Польща. Розташований на узбережжі Балтики, в гирлі річки Вісли, він завжди був морськими воротами країни, ганзейським портом, скарбницею міської культури. Століттями до гданської набережної приставали торгові судна з усіх країн світу. Нині саме звідси туристи вирушають у морські круїзи. Тисячолітнє балтійське місто, батьківщина Гавелія, Фаренгейта, Шопенгауера, Грасса і Валенси відоме серед великих туристичних міст. Гданськ вражає незліченними пам’ятками місцевої, сакральної і портової архітектури, спадком десяти століть чарівної культури і бурхливої історії, а також виняткової атмосфери міста, де історія і сучасність в ідеальній гармонії створюють неповторний краєвид. Вулиці Дуга та Длуги Тарг, що вінчаються Золотими та Зеленими воротами, перетинають Старе місто, яке тут іменують Головним. У цьому районі знаходяться численні архітектурні пам'ятки, галереї мистецтв і ремісничі майстерні, де виготовляються прикраси з бурштину. Тут же – готична ратуша і «Двір Артуса», де свого часу місцеві аристократи приймали королів. Поруч розташувався «Золотий дім», символ заможності гданського міщанства. Навпроти – фонтан «Нептун», місце зустрічі закоханих і туристів. Неподалік, просто на вулицях, влаштовуються літні фестивалі та відомий «Домініканський ярмарок», що скликає гостей із багатьох країн світу. Справжній шедевр архітектурної думки – невеличка Маріацька вулиця з вузькими кам'яницями та просторими терасами, де у підвалах із низькими склепіннями розмістилася галерея бурштинової біжутерії.

Люблін. На перехресті культур та великих торгових шляхів виріс значний промисловий та науковий центр, який має численні зв’язки із сусідніми державами. Велике місто з багатою історією та широкими можливостями розвитку, зумовленими його прикордонним розташуванням. Перші згадки про Люблін сягають Х століття. Ще у витоків польської держави це було укріплене місто, яке забезпечувало захист зі сходу. У XVI столітті воно стало місцем перебування Коронного Трибуналу – найвищої судової інстанції. Було воно також місцем з’їздів польських і литовських панів, нарешті, місцем підписання Люблінської унії 1569 року, яка закріплювала тісні зв’язки поміж Польщею та Литвою, до того часу поєднаних тільки приватною домовленістю. Історична частина міста займає відносно невеликий простір між Краківською брамою і замком. У Старій Ратуші, побудованій у XV столітті, розміщувався уже згадуваний Коронний Трибунал. Ринок зберігає свою давню красу: ренесансні кам’яниці, що колись належали багатим купецьким родам, розбагатілим за рахунок торгівлі. У цій частині міста знаходяться два прекрасні храми, які привертають увагу не тільки своїм архітектурним рішенням, а й багатством історичного інтер’єру. Костел отців Домініканів був побудований у середині XVI століття як готчний, а після перебудови набув ренесансних ознак. В його інтер’єрі – цінні фрески, ренесансні надмогильні плити, скульптури, картини. Катедру побудували у стилі бароко – у її оздобленні вирізняються поліхромія, вишуканий головний вівтар, скульптури та картини.

Перемишль. Перемишль належить до найдавніших міст Польщі, бо укріплене місто, з усією ймовірністю, існувало тут уже в VII столітті. На цій суміжній території віками проживали різні народи, спадщина котрих поєднувала культуру Сходу і Заходу та визначила сьогоднішнє обличчя Перемишля. Місто розташоване у дуже важливому стратегічному районі, і через це відігравало значну роль у безперервних війнах між володарями Польщі та сусідньої Русі, знищувалось татарськими наїздами, а пізніше – нападами шведів та угорців. У середині ХІХ століття австрійська влада започаткувала тут будівництво могутньої фортеці, яка розбудовувалась аж до Першої світової війни. У Перемишлі збереглось багато пам’яток старовини. У панорамі міста, яке розстелилося на Надсянських височинах, красуються вежі костелів: костел отців Францішканців XVII століття, костел отців Реформатів, цікава готична катедра, зведена на романському фундаменті. На Замковій горі розкинувся частково збережений замковий комплекс, котрий нещодавно піддали грунтовній реставрації. Також знайдені на ній численні залишки будівель дороманського періоду.

Познань. Західна Польща, або Великопольща, була батьківщиною польської нації. Саме тут, вздовж річки Варти, жили поляни, що дали назву державі. 1253 року Познань отримала міські права і стала регіональним центром. Перший польський князь Мешко I в 966р хрестився неподалік звідси, в Гнезно. Незабаром його син Болеслав Хоробрий був проголошений королем, поклавши початок династії П'ястів, яка правила країною майже три з половиною століття. У ті часи Познань була головним адміністративним і військовим центром польської держави. Її політичне значення змінилося після того, як в XІст. столицю держави перенесли до Кракова. І все ж тут активно розвивалися ремесла, а до кінця XIV сторіччя Познань стала центром європейської торгівлі. Історичний центр Познані - це Старе місто з його Ринковою площею, будівлею Ратуші, увінчаною гордим орлом, під яким розташувалася башта з годинником, і фонтаном Прозерпіни навпроти. Там же знаходяться Королівський палац і Палац Горки, церква францисканців і церква святого Станіслава і Діви Марії, де проходять концерти органної музики.

Велічка. Велічка – затишне містечко, розташоване на відстані 20 км від Кракова. Воно відоме передусім своєю найдавнішою в Європі діючою соляною копальнею. Копальня Вєлічка увійшла до Списку світової спадщини ЮНЕСКО як унікальний туристичний об'єкт. Відсіки, з яких видобувалась сіль, доріжки, камери з оригінальним натуральним оздобленням, підземні соляні озера знаходяться на глибині від 64 до 135 метрів. Надзвичайним видовищем є камери, повністю вирізьблені з солі. Туристи мають змогу побачити підземну трасу довжиною 3 км (це всього лиш один відсоток усіх підземних доріг), в ній можна найкраще спостерігати всю історію соляної копальні. Тут можна помилуватись підземною каплицею Святої Кінги, стіни якої прикрашені сюжетними барельєфами на біблійну тему. Найвідоміший барельєф – «Таємна вечеря», виконаний за картиною Леонардо да Вінчі. Лікувальні властивості солі Вєлічки були відомі ще в XVI ст. Сьогодні специфічний мікроклімат підземелля використовується для лікування бронхіальної астми, алергії, у всіх її проявах, захворювань верхніх дихальних шляхів, серцево-судинної системи та ін. Лікування проводиться в Реабілітаційному центрі, в камері «Озеро Вессель».

Закопане. Місто розташоване в міжгірському котловані Підхале, а з усіх боків його оточили гори: Татри (найвища точка 2499м.) і хребет Губалувка (висота 1160м.). Гори дуже живописні: у нижній частині покриті хвойним лісом, трохи вище - безлісні, з рівними схилами. Закопане називають зимовою столицею Польщі, це один із найстаріших центрів зимового спорту, де до сьогодні діє лещетарський клуб, заснований у 1907 р. Тут неодноразово відбувалися чемпіонати світу, а з 1956 року що два роки влаштовують зимові універсіади. Оскільки Закопане називають гірськолижним курортом, тому і основне дозвілля пов'язане тут із зимовими видами спорту. Влада міста добре продумала і облаштувала прекрасні траси і канатні дороги, на допомогу новачкам приходять інструктори з навчання дорослих та дітей, працюють спеціальні дитячі центри, де ви можете залишити дитину на цілий день, є басейни, сауни і багато інших чудових розваг. До послуг любителів гірськолижного спорту та сноуборду багато підйомників і все це на фоні більше 60 кілометрів ідеально підготовлених схилів і трас різного рівня. Закопане - рай для лижників-початківців. Для них відкриті чудово оснащені схили різної крутизни, своїх учнів радісно зустрічають гірськолижні школи та інструктори, працюють прокат, ремонт і обслуговування будь-якого гірськолижного спорядження.

-